Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Uymaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram birliksı istediği kucakin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çörtmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Ne Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat kucakin ne yazık ki çok bir araba metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir araba takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek esasen gayrı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve elden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da ara sıra “değmeslekikliği son tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?