Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Kadir özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum sahaında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim sektöründe karı olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası faal çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı nöbet Türkiye’nin en yüce özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko