Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca olgun aktarımı ciğerin bileğil, aynı zamanda eğlence ciğerin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle strüktürlabildiği kabil başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri yoluyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş salgılamak ciğerin yalnızca nickname (müstear insan) yazmak ehliyetli olurken birtakımlarındaysa sohbete mirlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence açıklık yüzünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve tayflü, sesli ve tayflü kabil tercihe bağlamlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki pop chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet